Dallime mes rishikimeve të "Rrethi"

102 bytes removed ,  5 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Mr.Pervizaj) dhe riktheu rishikimin 1740695 nga Liridon
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Mr.Pervizaj) dhe riktheu rishikimin 1740695 nga Liridon)
* Këndi qendror është këndi që ka si kulm qendrën e rrethit dhe brinjët e tij janë rreze të rrethit. Masa e harkut që formon ky kënd është e barabartë me masën e këtij këndi.
* Këndi rrethor është këndi që e ka kulmin në një pikë të rrethit dhe brinjët e tij janë korda të rrethit. Masa e harkut që formon ky kënd është sa dyfishi i masës së këtij këndi.
* Liridon kari mos gabo mo mi fshi se ta qi at nn nlule a u kuptun o lesh njeri
* karuc i keq ishe ti
 
[[Kategoria:Figura gjeometrike]]