Dallime mes rishikimeve të "Shtupeli"

799 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Liridon zhvendosi faqen Shtupel tek Shtupeli)
{{për përmirësim}}
{{Fshat (Kosova)
 
|Fshati = Shtupeli
{{Qytete|''Italic text''
|Nofka =
|vendndodhja = Klinë 2006.PNG
|Moto =
|popullsia = Nuk ka të dhëna
|Flamuri_figura =
|dëndësia = Nuk ka të dhëna
|Flamuri_artikulli =
|sipërfaqja = Nuk ka të dhëna
|Stema_figura =
|cilishtet = [[Kosova]]
|Stema_artikulli =
|cilirrethe = [[Klina]]
|Stema_gjerësia =
|adresaekuvendit = Nuk ka të dhëna
|Pamje =
|numriipostes = 32000
|Përshkrimi i pamjes =
|prefiksi = +381 39
<!--Administrimi-->
|faqezyrtareekuvendit = Nuk ka të dhëna
|Rajoni = [[Rajoni i Pejës|Pejë]]
|kryetarimomental = Nuk ka të dhëna
|Komuna = [[Klinë]]
|partiaudheheqese = Nuk ka të dhëna
<!--Statistika dhe Transporti-->
|shënim = Nuk ka të dhëna
|Lartësia = 480
|Themelimi =
|Vendasit =
|Sipërfaqja =
|Kodi Postal = 32000
|Prefiksi = +381 39
|Targa e automjeteve =
|Aeroporti =
|Popullsia = 771
|Popullsia_viti = 2011
|Dendësia =
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
|gjerësia = 42.6057
|gjatësia = 20.8122
|WebFaqja =
}}
 
'''Shtupeli''' është një fshat i vogël në Kosovë, me një numër të vogël të shtëpive. Brenda fshatit janë disa familje, të tilla si Grabanicë, Kerellaj, Jakupaj dhe Dallaver.
 
 
etnike në Shtupel janë shqiptarët.
== Gjeografia ==
 
== SimboletHistoria ==
 
== Demografia ==
=== Evolucioni historik i popullsisë në lokalitet ===
{{Demografia
| titulli = Evolucioni demografik
| 1948 = 631
| 1953 = 666
| 1961 = 777
| 1971 = 960
| 1981 = 1086
| 1991 = 1258
| 2011 = 771
}}
 
== Traditat ==
=== Kuzhina ===
 
=== Njerëz të rëndësishmerëndësishëm ===
== Simbolet ==
 
=== Njerëz të rëndësishme ===
 
[[Daniele Novara]] më [[2000]], merr nga ''Reggio Terzo Mondo'', OJQ i [[Reggio nell'Emilia|Reggio Emilia]] detyrën e ndërtimit të një shkolle në Shtupel, nga dy deri në pesë vjet. Më [[2001]], promovon një formë të re të ndihmës në menaxhimin e konflikteve.