Ndryshimi mes inspektimeve të "Aranc"

33 bytes added ,  3 vjet më parë
v
shtimi i qarkut, zëvendësova: |Qarku = → |Qarku =Belley
(Artikull i ri për një komunë francezedepartamentin Ain)
 
v (shtimi i qarkut, zëvendësova: |Qarku = → |Qarku =Belley)
|Rajoni = [[Auvergne-Rhône-Alpes]]
|Departamenti = [[Ain]]
|Qarku =[[Qarku Belley|Belley]]
|Kantoni =
|Ndërbashkësi =
|Harta_foto =
}}
'''Aranc''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] [[Francë|franceze]], e cila ndodhet në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Ain]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Auvergne-Rhône-Alpes]]. Aranc ka një popullsi prej 314 banorë dhe sipërfaqe 21.65  km², me një dendësi prej 15 banor/km².
 
== Referencat ==
== Lidhje të jashtme ==
*[https://www.insee.fr/fr/recherche/recherche-geographique?geo=COM-01012 INSEE]
{{clear}}{{Franca-cung}}
 
[[Kategoria:Komuna në Ain|Aranc]]
 
 
{{Franca-cung}}
 
[[en:Aranc]]
37.617

edits