Ndryshimi mes inspektimeve të "13 Maj"

12 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 5 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.106.126.103) dhe riktheu rishikimin 1704289 nga Mr Robot)
v
* [[1619]] - Politikani [[Holanda|Holandez]] [[Johan van Oldenbarnevelt]] ekzekutohet në [[Hagë]] pasi ishte akuzuar për tradhti.
* [[1648]] - Përfundoi ndërtimi i [[Red Fort]] në [[Delhi]].
* [[1990]] — Në ççZagreb@@Zagreb, në stadiumin ççMaksimir@@Maksimir, në ndeshjen futbollistike ndërmjet „Dinamos“ dhe „Crvena zvezdës“ së Beogradit ndodhi një përleshle e përgjakshme.
== Lindje ==
* [[1842]] – [[Arthur Sullivan]], kompozitor dhe dirigjnt anglez