Hape menynë kryesore

Changes

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Australia Jugore''' (anglisht ''South Australia'') është një shtet në Australi. Ajo kufizohet me [[Australia Perëndimore|Australinë Perëndimore]] në perëndim, me [[Territori Verior (Australi)|Territorin Verior]] në veri dhe me [[Vendi i Mbretëreshave|Vendin e Mbretëreshave]], [[Uellsi i Ri Jugor|Uellsin e Ri Jugor]] dhe [[Viktoria]]n në lindje.
 
[[Kategoria:Australia]]
 
[[Kategoria:AustraliaAustrali]]
 
{{gjeo-cung}}