Ndryshimi mes inspektimeve të "Lasgush Poradeci"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[File:Pogradec Promenade.jpg|thumb|Statuja kushtuar Lasgush PoradeciPoradecit në qytetin e tij [[Pogradec]]]]
'''Llazar Sotir Gusho''' ([[27 dhjetor]] [[1899]] – [[12 nëntor]] [[1987]]) ishte një poet dhe shkrimtar [[shqiptar]].