Dallime mes rishikimeve të "Dhjetori"

No change in size ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎top: Letra e parë e kategorisë është e vogël using AWB)
No edit summary
{{tabelamuajve}}{{Muaj 31|nëntor|dhjetor|janar}}
 
'''dhjetoriDhjetori''' është [[muaj]]i i dymbëdhjetë dhe i fundit në [[Kalendari Gregorian|Kalendarin Gregorian]] dhe ka 31 [[ditë]]. Emri ''dhjetor'' është përkthim dhe adaptim nga [[Latinish]]tja për fjalën "dhjetë" (''decem''). dhjetori ishte muaji i dhjete për [[Perandoria Romake|Romakët]] e antikitetit, përpara se të shtoheshin muajt [[janar]] dhe [[shkurt]].
 
<!-- kategorizimi i artikullit -->