Dallime mes rishikimeve të "Oxnard, California"

rregullime të tekstit duke përdorur AWB
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q209338)
(rregullime të tekstit duke përdorur AWB)
}}
 
'''Oxnard, California''' (City of Oxnard) është një qytet në qarkun [[Ventura County, California|Ventura]] të [[Shtetet Federale të Amerikës|shtetit federal]] [[California]], [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|SHBA]]. Në Oxnard, California jetojnë 197899 banorë (2010)<ref>{{Cite web|url=http://quickfacts.census.gov/qfd/states/06/0654652.html|title=Oxnard (city) QuickFacts|publisher=[[United States Census Bureau]]|accessdate=March 11, 2015}}</ref>, dhe dendësia e popullisë është banor/km<sup>2</sup> (7358 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 101.548&nbsp;km<sup>2</sup> (39.208&nbsp;sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 16&nbsp;m (52&nbsp;ft). <ref>{{Cite GNIS|1652766|Oxnard|accessdate=December 10, 2014}}</ref>
== Historia ==
== Gjeografia ==
== Lidhje të jashtme==
{{commonscat|Oxnard, California}}
 
 
[[Kategoria:Qytete në Kaliforni]]
 
 
{{ShBA-cung}}