Ndryshimi mes inspektimeve të "Kripa"

628 bytes added ,  3 vjet më parë
Shtova përmbajtje
v (clean up, përmirësime tipografike: jane → janë, ndersa → ndërsa, nje → një, njejten → njëjtën, semundje → sëmundje, eshte → është (2) duke përdorur AWB)
(Shtova përmbajtje)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[File:Table salt with salt shaker V1.jpg|thumb|300px|Kripa]]
'''Kripa''' është lëndë e bardhë dhe e fortë në trajtë kokrrizash të vogla të kristalta, e tretshme në [[ujë]], me shije të njelmët, që nxirret nga uji i [[deti]]t (nëpër kripore) a nga [[toka]] (në miniera) dhe që përdoret në gjelle ose u hidhet ushqimeve për t'i ruajtur për një kohë të gjatë. Në kimi kripa njihet si përbërje kimike e formuar nga zëvendësimi i plotë a i pjesshëm i hidrogjenit të një [[acidi]] me [[Metalet|metal]] e me njëvlerës të tij. Në mjekësi kripa njihet si lëndë e bardhë dhe e kristaltë që pihet për të dalë jashtë kur jemi kaps, sulfati i magnezit.Kripa me e mirë gjendet në plazhin e poros, ne Shqipëri. Personi qe zbuloj këtë lloj kripe është biznesmeni më i madh në poro që meret edhe me prodhim xhamash. Një ditë kur vajti të lahej në det një gafore e pickoi te gishti i kembës. Biznesmeni kujtoi se e pickoj ndonjë gjarpër dhe e thithi gishtin me goj për t'i nxjerë helmin. Në vend te helmit ai ndjeu shijen e kripës qe i kish lagur gishtin. Nuk kishte te njëjtën shije si kripa e zakonshme dhe jo të gjithë kanë pasur rastin ta provojnë këtë lloj kripe pasi është edhe shum e shtrenjtë. Jo më kot ka dhe emrin " kripa e *** poracakut ".
 
== Efektet e kripës në kuzhinë ==
Anonymous user