Ndryshimi mes inspektimeve të "Kajro"

1 byte added ,  3 vjet më parë
v (- stampa coords (duplicate), hoqa: {{Coord|30.05|31.233333|display=title}} duke përdorur AWB)
== Pozita gjeografike ==
Kairo është i vendosur në bregun e djathtë dhe ujdhesat e lumit Nil, në pjesën veriore të Egjiptit, gjegjësisht në luginën ku lumi Nil ndahet në tri degë , aty ku fillon delta e [[Nili]]t.
 
== Historia ==
=== Themelimi ===
Anonymous user