Ndryshimi mes inspektimeve të "Kategoria e Tretë"

ska përmbledhje të redaktimeve
| website =
}}
'''Kategoria e Tretë''' është kampionati i nivelit të katërt dhe më minimal të futbollit profesionist në [[Shqipëri]]. Në sezonin 2017-18 marrin pjesë 10 skuadra dhe skuadrat në dy vendet e para fitojnë të drejtën për tu ngjitur në <nowiki>[[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]]</nowiki>. Skuadrat e renditura të fundit nuk mund të bien nga kategoria, por mund të provojnë sezonin tjetër për tu ngjitur një kategori më lart, ose për një renditje më të mirë.