Dallime mes rishikimeve të "Pikëpresja"

35 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Tytuu zhvendosi faqen Pikëpresje tek Pikëpresja)
v
Shenjë'''Pikëpresja''' është shenjë pikësimi, që përbëhet nga një pikë me një presje përposh (;), që tregon një pushim më të gjatë se presja dhe përdoret kryesisht në një periudhë për të veçuar ato pjesë të saj të cilat qëndrojnë deri diku të pavarura.
 
{{cung}}
[[Kategoria:Shenja]]
[[Kategoria:Shenjat e pikësimit]]