Ndryshimi mes inspektimeve të "Blue-ray Disk"

21 bytes added ,  3 vjet më parë
v
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj duke përdorur AWB)
 
[[Skeda:BlurayIFA 2005 Panasonic LM-BRM50.png|parapamje|]]
'''Blu-Ray''' është një format për ruajtje digjitale të informacionit video dhe lojrave të ndryshme. Ky format mbështetet nga [[Sony]] që synon ta përdorë atë si pjesë integrale në [[PlayStation 3|Playstation 3]].
 
4

edits