Ndryshimi mes inspektimeve të "Mariah Carey"

No change in size ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Lidhje të jashtme: All info is kept in Wikidata, removed: {{Link FA|en}} (2) using AWB (10903))
[[Skeda:Mariah Carey5 Edwards Dec 1998.jpg|thumb|Mariah Carey]]
'''Mariah Carey''' ([[2927 mars]] [[19711973]] në Huntigon, [[Nju Jork]]) është një këngëtare e muzikës pop si dhe [[aktore]] amerikane.
Deri më tani ishte 17 herë në vendin e parë në top-listën e [[Billboard]]-it dhe është në [[ShBA]] për këtë arsye këngëtarja më e suksesshme e të gjitha kohërave. Me shitjen e më shumë se 230 milion albumeve është po ashtu këngëtarja më komerciale e kohës së sotme. Zëri i saj ka 5 oktava .
 
Anonymous user