Ndryshimi mes inspektimeve të "Rijeka"

1 byte added ,  3 vjet më parë
v
Ne shumicen e gjuheve ballkanike shkruhet dhe quhet RIJEKA.
v (Pershendetje 1|2|3k. U perpoqa te jap pak shpjegime.)
v (Ne shumicen e gjuheve ballkanike shkruhet dhe quhet RIJEKA.)
|Shënim =
}}
'''Rijeka''' ({{Lang-hr|Rijeka}}, {{IPA-hr|rijěːka|hr}}; {{lang-it|Fiume}} {{IPA-it|ˈfjuːme|}}; {{lang-hu|Fiume}}; {{lang-sl|Reka}}; {{lang-de|Sankt Veit am Flaum}}) është qytet në Kroaci.
 
== Pak histori ==