Dallime mes rishikimeve të "3 Maj"

136 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
== Lindje ==
* [[1877]] - [[Bajram Haxhiu]], Patriot,Partizan,Luftëtar e Anëtarë i komisionit nismëtar të thirrjes së Kongresit të Lushnjës.
* [[1877]] - [[Baroni Franc Nopça]], albanolog hungarez
* [[1903]] - [[Bing Crosby]], këngëtar dhe aktor amerikan