Dallime mes rishikimeve të "Orizi"

59 bytes removed ,  5 vjet më parë
Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 80.254.147.148 dhe 31.22.53.126) dhe riktheu rishikimin 1411981 nga Wiki13
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 80.254.147.148 dhe 31.22.53.126) dhe riktheu rishikimin 1411981 nga Wiki13)
| {{IND}} || align="right" | 144
|-
| {{IDN}} || align="right" | 57
|-
| {{PAK}} || align="right" | 43
 
Por, që nga vitet [[1990|'90]] e deri më tani në [[Shqipëria|Shqipëri]] nuk kultivohet më bima e orizit, ndërsa nevojat e vendit plotësohen nga importi. Në shkallë vendi konsumi i përgjithshëm vjetor i kalon të 20.000 tonët.
== Shih dhe këtë ==
* [[Kina]]
 
Orizi eshte nje deither e cila infektohet nga bakteret viruset kerpurdheat
 
== Referenca ==
3.727

edits