Dallime mes rishikimeve të "Arnold Schwarzenegger"

Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 31.11.86.117, Mr Robot dhe 79.106.209.151) dhe riktheu rishikimin 1553945 nga EmausBot
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 31.11.86.117, Mr Robot dhe 79.106.209.151) dhe riktheu rishikimin 1553945 nga EmausBot)
[[Skeda:Arnold Schwarzenegger.jpg|right|thumb|222px|Arnold Schwarzenegger]]
'''Arnold Schwarzenegger''' lindi më [[30 korrik]] [[1947]] (70 vjec ne vitin 2017) në [[Thal bei Graz]], [[Steiermark]], [[Austria]] ''(Gjatësia: 1.88 meter)'' është [[aktor]] dhe guvernator nga [[ShBA]].
 
U rrit në një fshat të vogël të Austrisë, ku filloi edhe ssportin e bodybuilding, si dicka fitimprurvse. Ai filloi ushtrinë kur ishte 18 vjec, në vitin 1965.
 
Me [[26 prill]] [[1986]] u martua me [[Maria Shriver]], dhe ka 4 fëmijë. Gruaja e tij është mbesa e ish-presidentit [[John F. Kennedy]] dhe senatorëve Robert F. Kennedy dhe Ted Kennedy.
 
Hercules in New York (1970) $12,000
 
 
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.schwarzenegger.com/ Arnold Schwarzenegger në Shtetet e Bashkuara]
* [http://www.schwarzenegger.it/ Arnold Schwarzenegger në Itali]
 
 
{{aktor-cung}}
 
[[Kategoria:Aktorë amerikanë]]
[[Kategoria:Austriakë]]
[[Kategoria:Lindje 1947]]
 
 
{{aktor-cung}}