Ndryshimi mes inspektimeve të "Muhamet Kyçyku"

Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 5.206.233.183) dhe riktheu rishikimin 1679659 nga Wielemir
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 5.206.233.183) dhe riktheu rishikimin 1679659 nga Wielemir)
* Ahmet Qirezi (1966) botoi në « Jehona » (Shkup, 1978 ; ribotuar më 2007)dramën « Erveheja » me motive nga poema e njëjtë e Kyçykut duke e përshtatur shumë bukur për skenë.
 
=== Lidhje të jashtme ==
* http://www.filolet.com/bejtexhianet/muhamet-cami.htm
* [http://www.elsie.de/pdf/articles/A1992MoslemTradition.pdf Robert Elsie, Albanian Literature in the Moslem Tradition. Eighteenth and early nineteenth century Albanian writing in Arabic script]