Ndryshimi mes inspektimeve të "Menton"

3 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
clean up, zëvendësova: ??? → AAA (2), hoqa: AAAMentonAAA duke përdorur AWB
(Artikull i ri për një komunë franceze në departamentin Alpes-Maritimes)
 
v (clean up, zëvendësova: ??? → AAA (2), hoqa: AAAMentonAAA duke përdorur AWB)
???Menton???
{{Komunë në Francë
|Qyteti =Menton
|Harta_foto =
}}
'''Menton''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] [[Francë|franceze]], e cila ndodhet në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Alpes-Maritimes]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Provence-Alpes-Côte d'Azur]]. Menton ka një popullsi prej 28100 banorë dhe sipërfaqe 14.05  km², me një dendësi prej 2000 banor/km².
 
== Referencat ==
{{commonscat|Menton}}
*[https://www.insee.fr/fr/recherche/recherche-geographique?geo=COM-06083 INSEE]
{{clear}}{{Franca-cung}}
 
[[Kategoria:Komuna në Alpes-Maritimes|Menton]]
 
 
{{Franca-cung}}
 
[[en:Menton]]
[[fr:Menton]]
37.617

edits