Dallime mes rishikimeve të "Shkronja"

164 bytes added ,  4 vjet më parë
Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 37.219.234.7 dhe 79.106.209.0) dhe riktheu rishikimin 1311179 nga Addbot
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 37.219.234.7 dhe 79.106.209.0) dhe riktheu rishikimin 1311179 nga Addbot)
'''Shkronja''' është një [[Shenja|shenjë]], e cila gjen përdorim në një gjuhë njerëzore alfabetike të shkruar.
DENI FRASHERI
 
[[Alfabeti]] është tërësia e [[gërma]]ve të një [[gjuha|gjuhe]] të shkruar.
 
== Shih edhe këtë ==
* [[Shkronja (material)]]
 
{{Commons category|Letters}}
{{Wiktionary|Shkronja}}
<!-- [[ja:音素文字]] -->