Dallime mes rishikimeve të "Hanoveri"

118 bytes added ,  5 vjet më parë
Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 31.22.51.41, Mr Robot dhe 185.67.177.248) dhe riktheu rishikimin 1625796 nga Tytuu
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 31.22.51.41, Mr Robot dhe 185.67.177.248) dhe riktheu rishikimin 1625796 nga Tytuu)
{{Coord|52|22|28|N|9|44|19|E|display=title}}
{{Qytet
|Qyteti = {{PAGENAME}}
'''Hanoveri''' ''([[gjermanisht|gjerm.]] Hannover)'' është një qytet i [[Gjermania|Gjermanisë]] dhe gjendet në luginën e lumit Leine. Hanoveri është gjtihashtu dhe kryeqyteti i shtetit federal të [[Saksonia e Ulët]] ''([[gjermanisht]] [[Niedersachsen]])''
 
== Historia ==
== Gjeografia ==
== Demografia ==
* [http://www.hannover.de/ Faqja e qytetit të Hanoverit]
 
<br style="clear:both" />
{{clear}}
{{Coor geo|52_22_28_N_9_44_19_E_type:city(520100)_region:DE-NI|52° 22' 28"&nbsp;Gjer.&nbsp;Ver., 9° 44' 19"&nbsp;Gjat.&nbsp;Lind.}}
{{Gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Qytete në Gjermani]]
 
 
{{Gjeo-cung}}