Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Skraparit"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
{{coord|40.33|N|20.15|E|source:wikidata|display=title}}
{{Korniza|Skrapar District.svg|250px|right|Rrethi i Skraparit|Siperfaqa=775 km2}}
'''Rrethi i Skraparit''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjendet në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Rrethi i Skraparit ka 34.613 banorë (sipas [[2010|2011]]) dhe një sipërfaqe prej 775 km² me kryeqendër [[Çorovoda|Çorovodën]].
 
== Personalitete nga Skrapari ==
* [[Ilir Meta]] - Kryetar, i Partise, Levizja Socialiste per Integrim ([[Lëvizja Socialiste për Integrim|LSI]])
 
* [[Nasip Naço]] - Deputet, i Partise Levizja socialiste per Integrim ([[Lëvizja Socialiste për Integrim|LSI]])
 
* [[Fidel Ylli]] - Deputet, i [[Partia Socialiste e Shqipërisë|Partise Socialiste te Shqiperise]]
 
* [[Xhevahir Spahiu]], - Shkrimtar
 
<klara.../>
 
{{Shqipëria}}
{{AL-gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Rrethe në Shqipëri|S]]
{{AL-gjeo-cung}}