Ndryshimi mes inspektimeve të "Diokleciani"

63 bytes removed ,  3 vjet më parë
vandalizem
(Refuzoi 5 ndryshimet e fundit të tekstit dhe riktheu rishikimin 1601251 nga 46.7.116.40)
(vandalizem)
 
== Veprimtaria ushtarake ==
Diokleciani ne vitin 287 hyri ne ushtri fal arianit sallova .arianit sallova lindi ne vitin 278 ne rome
 
==Politika e Dioklecianit==