Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Sigurimi i cilësisë/Lista"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎inva mula: seksion i ri)
v
 
Matematikan dhe filozof grek, i cili ka jetuar afërsisht nga viti 570 deri në 495 para Krishtit. Pitagora është i njohur me teoremën e tij të Pitagorës dhe është cilësuar nga Aristoteli si nga nismëtarët e parë në studimin dhe zhvillimin e shkencës të matematikës. Historikisht është i njohur si trekëndëshi kënddrejtë. Teorema e Pitagorës, është një rol kyç në matjet moderne dhe pajisjet teknologjike dhe njihet si baza për teoritë dhe teoremat e tjera në matematikë./Tirana Observer
 
== Disa formula te matematikes jane : ==
 
(a+b)2=2a+2b
 
== Wikipedia ==
 
Ky është një politikan ishte zgjedhur nga dikush tjetër dhe pa shkolle studimet e tije nuk ishte ka mbaruar kurrë por vetëm ika blerë disi në të gjitha kategoritë por nuk është identifikuar pari ka dhe te tjerët si puna e këtij Erion velis italian shkolluar dhe haidut
 
== Seksi ==
 
Eshte nje lloj veprimi mes dy personave : nje mashkull dhe nje femre.
Kur djali fut KARIN🍆 ne Pidh🍑
Eshte shum qef
 
Ajo esht ela nga bubqi
 
== inva mula ==
 
ka fituar konkursin e quajtur butterfly ne japoni i cili i jepet sopranave me te mire te botes