Ndryshimi mes inspektimeve të "Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut"

ska përmbledhje të redaktimeve
| GJUHAZYRTARE = [[Gjuha angleze|Anglisht]]
| QEVERIA = Monarki konstitucionale-parlamentare
| KRYEMINISTRI = Kryeministri Theresa May
| KRYETARI = Mbretresha Elizabeth II
| EMRIIKRYEMINISTRIT = [[David Cameron]]
| EMRIIKRYETARIT = [[Elizabeth II]]