Ndryshimi mes inspektimeve të "St. Catharines"

2 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
| harta_gjerësia =
| harta_përshkrimi =
| gjer_g = 43.0428
| gjer_m =
| gjer_s =
| gjer_dr = N
| gjat_g = -78.8049
| gjat_m =
| gjat_s =
| gjat_dr = W
| harta2 =
| harta_gjerësia2 =
| harta_përshkrimi2 =
| gjerësia = 43.0428
| gjatësia = -78.8049
}}
'''St. Catharines''' është një [[Komunat e Kanadasë|qytet]] (''city'') në [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|Provincën]] [[Ontario]], [[Kanada]]. Komuna ka një sipërfaqe 97&nbsp;km² dhe popullsi 131989 banorë<ref>{{cite web