Dallime mes rishikimeve të "Kuzhina shqiptare"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga Orgenciku, Vetem humor dhe 79.106.109.132) dhe riktheu rishikimin 1702039 nga Liridon)
No edit summary
*** {{për përmirësim}}OLA COME STAC {{cung}}
*** AMICO
'''Kuzhina shqiptare''' është një përzierje e influencave të kuzhinës [[Turqia|turke]], asaj [[ballkan]]ike dhe [[Evropa|evropiane]]. Ajo është e njohur për vlerat e larta ushqimore dhe shijen e saj mjaft të mirë. Pothuajse çdo krahinë ofron specialitetet e saj të veçanta.
*** COME VA
***
{{cung}}
'''[[Kuzhina shqiptare|Kuzhina]] shqiptare''' është një përzierje e influencave të kuzhinës [[Turqia|turke]], asaj [[ballkan]]ike dhe [[Evropa|evropiane]]. Ajo është e njohur për vlerat e larta ushqimore dhe shijen e saj mjaft të mirë. Pothuajse çdo krahinë ofron specialitetet e saj të veçanta.
Gatimi i mishit të pjekur, sidomos qingjit dhe përgatitja e byrekëve të ndryshëm është e përhapur në të gjithë vendin. Veçanërisht në krahinat e jugut dhe [[Shqipëri]]së së mesme është i njohur përdorimi në shkallë të gjerë i perimeve dhe zarzavateve, vajit të ullirit, erëzave të ndryshme dhe limonit.
Anonymous user