Dallime mes rishikimeve të "Kuzhina shqiptare"

67 bytes removed ,  4 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.209.56) dhe riktheu rishikimin 1762985 nga Tytuu
No edit summary
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.209.56) dhe riktheu rishikimin 1762985 nga Tytuu)
*** {{për përmirësim}}OLA COME STAC {{cung}}
'''[[Kuzhina shqiptare|Kuzhina]] shqiptare''' është një përzierje e influencave të kuzhinës [[Turqia|turke]], asaj [[ballkan]]ike dhe [[Evropa|evropiane]]. Ajo është e njohur për vlerat e larta ushqimore dhe shijen e saj mjaft të mirë. Pothuajse çdo krahinë ofron specialitetet e saj të veçanta.
*** AMICO
*** COME VA
***
{{cung}}
'''[[Kuzhina shqiptare|Kuzhina]] shqiptare''' është një përzierje e influencave të kuzhinës [[Turqia|turke]], asaj [[ballkan]]ike dhe [[Evropa|evropiane]]. Ajo është e njohur për vlerat e larta ushqimore dhe shijen e saj mjaft të mirë. Pothuajse çdo krahinë ofron specialitetet e saj të veçanta.
Gatimi i mishit të pjekur, sidomos qingjit dhe përgatitja e byrekëve të ndryshëm është e përhapur në të gjithë vendin. Veçanërisht në krahinat e jugut dhe [[Shqipëri]]së së mesme është i njohur përdorimi në shkallë të gjerë i perimeve dhe zarzavateve, vajit të ullirit, erëzave të ndryshme dhe limonit.