Ndryshimi mes inspektimeve të "Stede Broec"

27 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(rregullime të tekstit duke përdorur AWB)
| shteti_shënim =
| shkalla_administrative = 2
| ndarja_adm_shkalla_1 = HollandaHolanda e Veriut
| stema_ndarja_adm_shkalla_1 =
| ndarja_adm_shkalla_2 =
| gjatësia = 5.2252778
}}
'''Stede Broec''' është një [[komunat e Holandës|komunë]] në provincën [[HollandaHolanda e Veriut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 16.42&nbsp;km² dhe popullsi 21268 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Bovenkarspel]] është kryeqendra e komunës.
 
== Referenca ==
<references />
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{URL|www.stedebroec.nl|Faqja zyrtare www.stedebroec.nl}}
 
{{Provinca HollandaHolanda e Veriut}}
{{Portal|Holanda}}
 
[[Kategoria:Komuna në HollandaHolanda e Veriut]]
<!-- Ndëlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Hollanda e Veriut]]
 
 
{{Cung|Holanda}}