Ndryshimi mes inspektimeve të "Vladimir Putin"

52 bytes added ,  3 vjet më parë
informatat kanë qenë të vjetruara
(gabime leksikologjike etj.)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(informatat kanë qenë të vjetruara)
}}
[[Skeda:Vladimir Putin - 2006.jpg|thumb|1x1px]]
'''Vladimir Vladimiroviç Putin''' ([[gjuha ruse|rusisht]]: Владимир Владимирович Путин; * [[7 tetor]] [[1952]] në [[Saint Petersburg]]), ka qenëështë kryetarpresidenti i [[Rusia|Rusisë]]. Ka qenë kryeministër nga [[31viti dhjetor|311999 dhjetori]]deri i vititvitin [[1999]]2000. AktualishtPresident ështënga kryeministër2000 ideri Rusisëmë 2008 dhe përsëri kryeminister nga 2008 deri më 2012. Nëna e tij ishte nënpunëse në një fabrikë, ndërsa i ati i tij ishte marins i një nëndetseje.
 
== Biografia ==
18

edits