Ndryshimi mes inspektimeve të "Tetanosi"

88 bytes removed ,  3 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.19.230.8) dhe riktheu rishikimin 1318780 nga Addbot: paradoks
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.19.230.8) dhe riktheu rishikimin 1318780 nga Addbot: paradoks)
{{Cung|mjekësia}}
'''Tetanosi''' është një sëmundje infektive që shkaktohet nga bacili i tetanosit, kjo sëmundje parandalohet me [[vaksina|vaksinim]].
 
Tetanosi është semundje jongjitëse per këte arsye ajo shfaqet ne formë te epidemisë
 
 
[[Kategoria:Sëmundje]]
3.727

edits