Dallime mes rishikimeve të "Dritan Prifti"

18 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[Skeda:Dritan Prifti.jpg|thumb|300px]]
'''Dritan Prifti''' (lindurlindi më [[27 gusht]] [[1968]] në [[Berat]] deputetdhe ivdiq pavarur [[12 tetor]] [[Kuvendin2017]] e Shqipërisë[[Tiranë]].
 
Nga viti 2009 deri në 2011 ishte deputet i [[Lëvizja Socialiste për Integrim (Shqipëri)|Lëvizjes Socialiste për Integrim]].
Dritan Prifti ishte më 2009-2011 deputet i [[Lëvizja Socialiste për Integrim (Shqipëri)|Lëvizjes Socialiste për Integrim]]. Ai ishte Ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës së Shqipërisë nga viti 2009 deri 2010.
 
Ndërroi jetë më 12 tetor 2017.<ref>{{cito uebin|title=Vuante nga sëmundje e rëndë - Ndahet nga jeta ish-Ministri i Energjitikës, Dritan Prifti|url=http://www.oranews.tv/vendi/ndahet-nga-jeta-ish-ministri-i-energjitikes-dritan-prifti/|website=Ora News|accessdate=12 Tetor 2017|date=12 Tetor 2017}}</ref>