Dallime mes rishikimeve të "Bixhova"

1 byte removed ,  4 vjet më parë
v
Zëvendësim i parametrit & përmirësime teknike, zëvendësova: |Sllavomaqedonisht → |Emër_tjetër duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (Zëvendësim i parametrit & përmirësime teknike, zëvendësova: |Sllavomaqedonisht → |Emër_tjetër duke përdorur AWB)
{{Infobox MK vendbanim
|Emri = '''Bixhovë'''
|SllavomaqedonishtEmër_tjetër = Биџево
|Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
|Stema_gjerësia =
|Pamje = <!--Pa ''Skeda:'' në fillim-->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
 
== Gjeografia ==
Bixhova është fshat në rrethinën e Strugës. Fshati shtrihet 6 &nbsp;km larg qytetit. Bën pjesë në grupin e fshatrave të vogla dhe është një fshat i cili ka filluar të popullohet gjatë viteve të 50-ta.
 
Afër 50% e banorëve ndodhen në mërgim së bashku me familjet, gjë kjo që ka ndikuar në numrin e pakët të banorëve.
|}
 
<!-- == Ekonomia == -->
 
<!-- == Kultura == -->
 
<!-- == Historia == -->
 
<!-- == Shih edhe == -->
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Bidzovo.html vendndodhja]
 
{{MKD-gjeo-cung}}
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Strugës]]
[[Kategoria:Fshatra në Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]
{{Komuna e Strugës}}
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Strugës]]
[[Kategoria:Fshatra në Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]
 
 
{{MKD-gjeo-cung}}
37.617

edits