Dallime mes rishikimeve të "Pjesët përbërëse të kompjuterit"

(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 217.73.141.115) dhe riktheu rishikimin 1775811 nga 1l2l3k)
 
== Procesori ==
Është një komponent shumë i rëndësishëm ikompjuterit i përbërë nga një qark i cili në mënyrë direkte apo indirekte kryen të gjithëpunën që ne bëjmë në kompjuter. Zakonisht shitet bashkë me mainboard-in dhe nëse joduhet bërë kujdes që të zgjidhet një motherboad dhe një proçesor që mund të funksionojnësë bashku.CPU njihet ndryshe si RoptMPIDH poTE eSATAM lezoveTE QOFT
 
== Memoria ==
Anonymous user