Dallime mes rishikimeve të "Shirin Ebadi"

9 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (added Category:Iranianë using HotCat)
'''Shirin Ebadi''' (lindur në Hamadan, [[Iran]] më 21 qershor 1947) juriste, aktiviste e të drejtave të njeriut, themeluese e Qendrës së të Drejtave të Njeriut në Iran dhe fituese e Çmimit Nobel për Paqe.
 
{{biografi-cung}}
 
[[Kategoria:Lindje 1947]]