Ndryshimi mes inspektimeve të "Shirin Ebadi"

18 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
[[Skeda:Shirin-Ebadi-Amsterdam-2011-Photo-by-Persian-Dutch-Network.jpg|thumb]]
'''Shirin Ebadi''' (lindur në Hamadan, [[Iran]] më 21 qershor 1947) juriste, aktiviste e të drejtave të njeriut, themeluese e Qendrës së të Drejtave të Njeriut në Iran dhe fituese e Çmimit Nobel për Paqe.
 
{{pa referenca}}
 
{{biografi-cung}}