Dallime mes rishikimeve të "Kalishti (Strugë)"

v
clean up, zëvendësova: Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë → Republika e Maqedonisë (3)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Zëvendësim i parametrit & përmirësime teknike, zëvendësova: |Sllavomaqedonisht → |Emër_tjetër duke përdorur AWB)
v (clean up, zëvendësova: Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë → Republika e Maqedonisë (3))
 
<!--Harta-->
|harta = Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë <!--Parametri të mos ndërrohet-->
|harta_fizike = Yes
|Harta_foto =
}}
 
'''Kalisht''', ''([[gjuha sllavo-maqedone|maqedonisht]]: Калишта/Kališta)'' është fshat në [[Komuna e Strugës|komunën e Strugës]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Maqedoni]]. Ky fshat shtrrihet rreth brigjeve të Liqenit të Ohrit, është një nga fshatrat më turistik në rrethinën e Strugës duke mirëpritur shumë turistë nga shumë vende të ndryshme,Kryesisht është i banuar nga popullsia Shqiptare, flitet rrjedhshëm dhe pastër gjuha Shqipe Standarte.
 
== Gjeografia ==
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Strugës]]
[[Kategoria:Fshatra në Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]
 
 
37.617

edits