Dallime mes rishikimeve të "Gjuha alemaniko-gjermane"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Gjuha |emri =Alemnnik |emri origjinal =Alemannisch |emri tjetër = |shqiptimi = |shtetet =Zvicra: gjithë pjesa gjermanofolëse. Gjermania: shumica e Baden-Württemberg dhe S...)
 
|iso1 =
|iso2 =gsw
|iso3 = Në mënyra të ndryshme:
gct – Colonia Tovar
gsw – Swiss German anddhe Alsatian
swg – Swabian
wae – Walser
|figura =
[[Skeda:Alemannic-Dialects-Map-English.png|frameless|qendër|Zona tradicionale e shpërndarjes e dialektit perëndimor të Gjermanisë së Epërme (= Alemannic) në shekullin e nëntëmbëdhjetë dhe të njëzetë]]
|përshkrimi =Zona tradicionale e shpërndarjes e dialektit perëndimor të Gjermanisë së Epërme (= Alemannic) në shekullin e nëntëmbëdhjetë dhe të njëzetë
|përshkrimi =
}}