Ndryshimi mes inspektimeve të "Betim Muço"

1 byte removed ,  2 vjet më parë
v
→‎Edukimi: rregullime mark up-i duke përdorur AWB
v (→‎Edukimi: rregullime mark up-i duke përdorur AWB)
Punoi fillimisht si mësues në [[Kruja|Krujë]]. Nga [[1974]] deri në [[2001]] punoi si sizmolog ne Institutin e Sizmologjise të Akademisë së Shkencave në [[Tirana|Tiranë]], ku fitoi gradat Kandidat i Shkencave dhe Doktor i Shkencave e më pas titullin Profesor. Veç krijimtarisë letrare origjinale dhe publicistikës ka përkthyer në shqip një sërë autorësh si Grin, Bellou, Mishima, Munro, Xhojs e Nabokov.
 
Nga viti [[2001]] jetoi e punoi në [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|SHBA]]. U nda nga jeta më 15 janar 2015.
 
== Tituj të veprave ==