Dallime mes rishikimeve të "Popullsia"

129 bytes removed ,  5 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.126.115) dhe riktheu rishikimin 1687068 nga Olsi
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(ncdkjkdjfdidiidkdjfjdkddmskskkco)
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.126.115) dhe riktheu rishikimin 1687068 nga Olsi)
Me fjalën '''popullsia''' nënkuptojmë anëtarët e një bashkësie (qenije biologjike) njerëzish me disa veti (karakteristika) të përkufizuara si p.sh gjuha, vendbanimi, hapësira e jetesës, vetit biologjike etj. Dendësia mesatare e popullsisë është e ulet 31 banore për km².
 
{{Cung}}
hfjdkcmdjfiwoapaicfm,aepivn,pisdvjn,piodugvnIOPUDrgh,spdvjni zpSDJNIv ZPSjidvnHPWIURDGVN PIWRJNV PVjornnvmcnbvjdjnvjdjfnjvndkjdkfnjdjfjkN