Dallime mes rishikimeve të "Magna Carta"

149 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 79.171.53.116, Erjona1 dhe Mr Robot) dhe riktheu rishikimin 1553983 nga EmausBot)
No edit summary
 
-Parimet e Kartës së Magnës formojnë të drejtat bazë të njeriut për të gjitha kohët, të luftës nën Konventën e Gjenevës dhe të kohës në paqe tek Deklarata Universale për të drejtat e Njeriut, e përshtatur nga OKB-ja (Organizata e Kombeve të bashkuara) më 10 nvntor 1948, në Asamblenë e Pergjithshme të saj.{{Cn|Këtu nevoitet citim}}
 
Parimet e Kartes se Lirive
 
1.Ligji qendron mbi mbretin
2.Mbreti duhet ta respektoje ligjin
3.Cdo qytetari i ofroheT gjykim i barabarte para ligjit
Anonymous user