Dallime mes rishikimeve të "Epifora"

284 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (rregullim i vogel)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
FUCK THIS LANGUAGE. FUCK U ALL
{{Për përmirësim}}
 
'''''Epifora''''' vjen nga greqishtja epiphora - shtese.
Epifora është përsëritje e po atyre mjeteve ne fund te vargjeve a fjalive për t'u dhëne ngarkese emocionale.
Epifore quhet edhe vargu i fundit që shërben si mbyllje ose si refren pas çdo strofe.
 
Shembull:
Sytë e mi kane pare
Rrezellimin e vesës
''Dhe kane qare''.
Anonymous user