Dallime mes rishikimeve të "Biçeci"

78 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Resnjari zhvendosi faqen Biqec tek Biçeci)
No edit summary
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
 
{{Pp}}
{{Pp}}Rreze malit sharrSharr gjindet fshati Biqec tash (Bicaj) me Mbimbi 300 shtepi dhe me afro 2200 banore. Fshati gjindet ne pjesen veriperendimore te Kaqanikut apo me saktesisht ne kilometrin e 4 ne krahun e majt te magjistrales Kaqanik-Prishtine. Shkolla e Fshatit Biqec gjindet ne qender te fshatit dhe e mban emrin e atëdhetarit "Jusuf Gervalla" numron perafersisht 500 nxenes.
 
Fshati Ka 3 deshmoret e fshatit :
Fadil Bunjaku
Fatmir Horuni
Habit Dullovi