Dallime mes rishikimeve të "Magna Carta"

No change in size ,  4 vjet më parë
Rregullova gabimet drejtshkrimore
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(Rregullova gabimet drejtshkrimore)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Ajo është firmosur dhe vulosur nga Mbreti Anglez Xhon më 15 Qërshor 1215.{{Cn|Këtu nevoitet citim}}
 
-Ky dokumet është komfirmuarkonfirmuar edhe nga monarkët e mëvonshëm dhe ka qenë i vlerësuar gjatë gjithë kohës.
 
-Kjo Kartë siguron parimet e përgjithshme bazë të të drejtave të njeriut.
Anonymous user