Ndryshimi mes inspektimeve të "Michelle Pfeiffer"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
Pfeiffer u nominua për Çmimin e Akademisë për aktoren më të mirë mbështetëse dhe fitoi çmimin BAFTA për aktoren më të mirë në rolin mbështetës për filmin ''Dangeorous Liaisons'' (1988) dhe u nominua për çmimin e Akademisë për aktoren më të mirë dhe fitoi çmimin Golden Globe për aktoren më të mirë - Drama e Filmit ''The Fabulous Baker Boys'' (1989). Ajo mori një nominim të tretë të Oscar për ''Love Field'' (1992). Rolet e saj të tjera të filmit përfshijnë ''The Witches of Eastwick'' (1987), ''Married to the Mob'' (1988), ''Frankie and Johnny'' (1991), ''The Age of Innocence'' (1993), ''Wolf'' (1994), ''White Oleander'' (2002), ''Mother!'' (2017) dhe ''Murder on the Orient Express'' (2017). Ajo mori nominimin e saj të parë Emmy Award për portretizimin e Ruth Madoff në filmin televiziv HBO The Wizard of Lies (2017).
 
==Jeta e hershme==
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
==Referenca==
{{Reflist}}
 
[[Kategoria: Njerëz që jetojnë]]
[[Kategoria: Lindje 1958]]
[[Kategoria: Aktore]]