Ndryshimi mes inspektimeve të "KS Egnatia"

18 bytes removed ,  3 vjet më parë
Shtova informacione te pashenuera
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Shtator → shtator (4) duke përdorur AWB)
(Shtova informacione te pashenuera)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| adresa =
| faqja_zyrtare = [http://fkegnatia.weebly.com/ fkegnatia.weebly.com]
| stadiumi = StadiumiHasan RrogozhinaZyla
| kapaciteti = 4.000 vende
| kategoria = [[Kategoria e Dytë]]
}}
 
'''Klubi i Futbollit Egnatia Rrogozhinë''' është një klub [[futbolli]]stik shqiptar me seli në [[Rrogozhina|Rrogozhinë]]. Klubi aktualisht konkuron në [[Kategoria e DytëPare|Kategorinë e Dytë]] dhe ndeshjet si vendas i luan në stadiumin "Rrogozhina" me kapacitetv 4,000 spektatorë.
 
Klubi u themelua më 15 shtator 1964 nën emrin 22 shtatori Rrogozhinë, dhe në vitin 1991 emri i klubit u ndryshua duke u bërë Vullneti Rrogozhinë. Në vitin 1998, emri u ndryshua për herë të tretë duke u bërë FK Egnatia Rrogozhinë, një emër që klubi e mban ende në ditët e sotme.
Anonymous user