Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kadriu"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
Studimet universitare i kreu në [[Prishtina|Prishtine]], ai ka një opus të gjerë të krijimtarisë letrare mbi 40 vepra. Pas dy viteve të punës si pedagog, më 1968 ka filluar punën e rregullt të gazetarit në të përditshmen "Rilindja", gazetar ee redaktor i kulturës dhe reporter i lirë. Në "Rilindje" i ka vazhduar puna gjer në dhjetor të vitit 1999 kur (në detyrën e redaktorit) kalon në të përditshmen "Zëri" ku edhe sot punon. Që nga fillimi i viteve të gjashtëdhjeta aktivisht merret me letërsi.
Sot ai jeton dhe vepron ne [[Prishtina|Prishtinë]].Gazetar dhe redaktor në gazetën [[Rilindja (OPGBG)|Rilindja]] dhe tash redakton robrikën e kulturës në të përditshmën [[Zëri i ditës|Zëri]], [[Prishtina|Prishtinë]]. [[Shkrimtarë shqiptarë]], anëtar i [[Pen Qendra e Kosovës]] (klubit) [[Prishtina|Prishtinë]].
Botime të tjera: Dhurata letrare, libër leximi për kl. IXVII(1987), shumë herë i ribotuar, "555 arsye për të qeshur", libër me mahi, me pseudonim I. Karadaku (1995), "444 arsye për të qeshur", libër me mahi, me pseudonim I. Karadaku (1997) .
 
Anonymous user