Dallime mes rishikimeve të "Drenogllava"

887 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Fshat (Kosova) |Fshati = Drenogllava |Nofka = |Moto = |Flamuri_figura = |Flamuri_artikulli = |Stema_f...)
 
No edit summary
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|FshatiEmri = Drenogllava'''Drenogllavë'''
|NofkaEmër_tjetër =
|Moto Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Rajoni i Ferizajt|Ferizaj]]
|Komuna = [[Komuna e Kaçanikut|Kaçanik]]
|PrefiksiKryetari i Komunës =
|WebFaqjaPartia udhëheqëse =
 
<!--StatistikaSipërfaqja dhe TransportiDemografia -->
|LartësiaSipërfaqja =
|ThemelimiSipërfaqja urbane =
|Vendasit Sipërfaqja metropolitane =
|SipërfaqjaPopullsia =
|ZonaPopullsia_viti Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])= 2011
|OraDendësia Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]]) =
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
 
<!-- Të dhëna tjera-->
 
|gjerësiaVendasit =
<!--Demografia-->
|PopullsiaThemelimi =
|DendësiaKrahina =
|gjatësiaLartësia = 871
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimipërshkrimi_harta =
|përshkrimi_hartaharta_gjerësi =
|CoordAddon =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=42 | gjer_m= 15 | gjer_s= 11 | gjer_dr = N
| gjat_g=21 | gjat_m= 18 | gjat_s= 29 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''DrenogllavaDrenogllavë''' është një vendbanim në komunën e [[KaçanikuKomuna e Kaçanikut|Kaçanikut]]t, [[Kosovë]].
|gjerësia =
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia =
<!-- == Demografia == -->
 
<!-- == Ekonomia == -->
|WebFaqja =
<!-- == Kultura == -->
}}
<!-- == Historia == -->
 
'''Drenogllava''' është një vendbanim në komunën e [[Kaçaniku]]t, [[Kosovë]].
== Shih dhe këtë ==
* [[Lista e ardhacakëve - Kaçanik]]
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/09/Drenoglava.html vendndodhja]
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Kaçanikut]]
{{Komuna e Kaçanikut}}
{{KO-gjeo-cung}}