Ndryshimi mes inspektimeve të "Vërboci (Kllokot)"

ska përmbledhje të redaktimeve
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
 
{{Infobox KS vendbanim
{{Fshat (Kosova)
|FshatiEmri = Verboci'''Vërboc'''
|NofkaEmër_tjetër =
|Moto Lloji i vëndbanimit = Fshat
|Flamuri_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Flamuri_artikulli = <!-- p.sh: Flamuri i Prishtinës -->
|Stema_figura = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Stema_artikulli = <!-- p.sh: Stema e Prishtinës -->
|Stema_gjerësia = <!-- p.sh: 50px -->
|Pamje = <!-- Pa ''Skeda:'' në fillim -->
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi territorial-->
|ShtetiRajoni = Kosova[[Rajoni i Gjilanit|Gjilan]]
|RajoniKomuna = [[RajoniKomuna ie GjilanitKllokotit|GjilanKllokot]]
|Komuna Kryetari i Komunës = [[Komuna e Kllokotit]]
|gjatësiaPartia udhëheqëse =
 
<!--StatistikaSipërfaqja dhe TransportiDemografia -->
|LartësiaSipërfaqja = 507
|ThemelimiSipërfaqja urbane =
|Vendasit Sipërfaqja metropolitane =
|SipërfaqjaPopullsia =
|ZonaPopullsia_viti Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])= 2011
|OraDendësia Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]]) =
|Kodi Postal = {{{Kodi Postal|}}}
|Prefiksi = {{#if: {{{Prefiksi|}}}| <small>(+381)</small> {{{Prefiksi|}}} }}
|Targa e automjeteve =
 
<!--Demografia Të dhëna tjera-->
|PopullsiaVendasit =
|DendësiaThemelimi =
|gjerësiaKrahina = =
|WebFaqjaLartësia = 583
|Kodi Postal = {{{Kodi Postal|}}} =
|Prefiksi =
|Aeroporti =
|Targa e automjeteve =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi = 255
|hartaCoordAddon = Kosova =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g= 42 | gjer_m= 19 | gjer_s=38 44 | gjer_dr =N N
| gjat_g= 21 | gjat_m= 24 | gjat_s= 2559 | gjat_dr = E
}}
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
'''VërbociVërboc''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Врбовац/Vrbovac'') është një vendbanim në [[Komunakomunën e Kllokotit[[Kllokoti|Komunën e Kllokotit]], [[Kosovë]].
|gjerësia =
<!-- == Gjeografia == -->
|gjatësia =
<!-- == Demografia == -->
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
|WebFaqja =
*[http://www.fallingrain.com/world/KV/34/Verboc.html vendndodhja]
}}
'''Vërboci''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Врбовац/Vrbovac'') është një vendbanim në [[Komuna e Kllokotit|Komunën e Kllokotit]], [[Kosovë]].
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Vërboc]]
 
{{Komuna e Kllokotit}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Kllokotit]]
[[Kategoria:Kllokot]]
{{Komuna e Kllokotit}}
 
 
{{KO-gjeo-cung}}